0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Yaşama Sanatı  / Sağlık Kampı Günlükleri  / Sağlık Kampı Günlükleri-XI

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sağlık Kampı Günlükleri-XI

butunsel_yasamBütünsel Sağlıklı bir Yaşam için uygulanabilir 10 basit öneri

6-10

6. Performans artırıcı tüm doğal vy sentetik ilaçlar bankadan çekilen kredidir. Faizi ile geri ödemeye hazır mısınız.

7. Sağlıklı yaşam tarzı, bedene şekil verme yanında, yaşlanma belirtilerini geciktiren, kişiyi topluma uyumlandıran (Amerikada siyahiler için müzik v sporla kötü alışkanlıklarından kurtarılan binlerce kişinin topluma kazandırıldığı sosyal programlar mevcuttur), işinde verimli kılan, refleks v konsantrasyon yeteneğini artıran, hızlı düşünme v hızlı intikal gibi bilişsel özellikleri bileyen, kansere v diğer hastalıklara karşı immun hale getirecek olan tercihleri anlatır.

8. Kilo doğru beslenerek verilir, aç kalarak vy tek tip beslenerek değil. Yapılan çalışmalar, daha önce denenen diyetlerin, sonraki diyetlerde kilo vermeyi daha da zorlaştırdığını ispatlamıştır. Beden bu duruma (açlık) tekrar düşmemek için kendini size karşı korumaya alır. O nedenle bir programa ya başlamayın, ya da bitirin.

9. Sizi zorlayan, tek tip diyet programları ile kilo vermenize rağmen sağlıklı olamazsınız. Di(y)et yanlış bilinen v anlaşılmış bir kavramdır. Doğrusu, sağlıklı yaşam için “doğru beslenme bilgisidir”. Protein, alkali, kurt adam, tektip diyetlerle belki kilo verebilirsiniz ancak sağlıklı kalmanız garanti içinde değildir.

10. Sağlıklı yaşam, kişiye özeldir. O kişinin yaşı, genetiği, bedensel özellikleri, cinsiyeti gibi kendine özgü özellikleri ile, metabolizması v “sağlıklı olacağı” denge noktasında ortaya çıkar.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon