0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Ayak Estetiği  / Ayak Estetiği v Mimarisi

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Ayak Estetiği v Mimarisi

Giderek artan bir oranda yapılan ayak bileği ve parmak şekillendirme girişimleridir. Dost başa düşman ayağa bakar sözünün yerini artık erkeklerde en başta gelen fetiş (takıntı) objesi olan ayak v ayak bileği estetiği gerçeği almıştır.

Günümüz modacıların tarih içinde hemen her zaman tek ortak amacı, kadını en belirgin olarak temsil eden ayak v ayak bileğini en iyi taşıyacak ayakkabıları tasarlamak olmuştur.

Günümüzde bazı imaj koçları, kişinin tercih ettiği v ayağında sergilediği ayakkabıya “kültür v toplumsal statü göstergesi” anlamını yüklemektedir. Ayak v bilek estetiği bu derecede önemli bu seviyede dikkat edilen bununla beraber bir o kadar ihmal edilen sosyopsikolojik etkileri olan bir organımızdır.

En sık yapılan Ayak estetiği girişimleri arasında, Bileğin inceltilmesi vy dolgu ile doldurularak şekillendirilmesi, baş parmaktaki şekil bozukluğu (Halluks valgus), nasır, Kemik çıkıntılar, uzun v gaga şeklinde ayak parmakları, ayak kavsini ve eğimini bozan kontur bozuklukları ile travmatik (kırık, yanık vy ameliyata bağlı) yara izlerinin silinmesi sayılabilir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu, vücut ağırlığını taşıyan alanlara asla müdahale edilmemesi v işlevsel bir soruna neden olmamakla beraber şeker veya damar hastalığı olanlarda v özellikle sigara içenlerde yara iyileşmesinin sorunlu olabileceği düşünülerek; hastalara gerçekçi, zarar vermeyen, güvenilir, kalıcı v elbette estetik beklentileri de tatmin eden çözümler sunmaktır.

Çözüm için doğru adresin plastik cerrahi nosyonu olan bir “uzmana” gitmeniz olduğunu hatırlatmama sanırım gerek yok.

ayak

Etiketler:
Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon