0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Nedim SARIFAKIOĞLU Kimdir?

ns-ofis01Nedim SARIFAKIOĞLU Kimdir?

Bütünsel yaklaşım, Kişisel çözümler
Mesleki uygulamalarımda “Bütünsel yaklaşımları kişiye özgü” beklentilere göre her kişi için ayrı ayrı planlıyorum. Değerlendirmelerimde Gestalt algı prensiplerine göre çalışıyor, plastik cerrahi ve özelde estetik (cerrahi) uygulamalarının sanatsal çalışmalardan ziyade sorumluluk ve bilgi gerektiren birer “tıbbi uygulamalar” olduğunu düşünüyorum

Estetik ve Cerrahi Pratiklerin “10 Şartı”

Ana teması “Tıpta Araştırma Tipleri, Etik Kurallar ve Eser Oluşturma İlkeleri” olan başkanlığını yaptığım bir Sempozyum düzenledim, basılı kitabına editörlük yaptım (ISBN: 975-303-019-3).

Bütünsel yaklaşım, kişinin estetik amaçlı bir uygulamadan beklentisinin sadece fiziksel düzelme ile sınırlı olmadığını, kişinin bu talebiyle aynı zamanda psikolojik ve/ya sosyal ihtiyaçlarını da tamamladığı gerçeğinin farkında olmaktır. Çoğu konjonktürel, gerçekçi olmayan hasta beklentilerinin karşılanması için cerrahın çok iyi bir gözlemci ve donanımlı bir klavuz olması gerektiğine inanıyorum.

Estetik ve Plastik Cerrahinin 40 Tonu

Ankara’da 14 04 2015 tarihinde konusu “Tıp Mesleklerinde Sınır İhlalleri” olan interdisipliner bir Çalıştay düzenledim ve başkanlığını yürüttüm. Etkinlik daha sonra kitap haline getirildi. (ISBN: 978-605-030-875-4).

Profesyonel meslek hayatımı eşim dermatolog Prof. Dr. Evren Sarıfakıoğlu ile beraber sürdürüyoruz.

Güzellik bütünle uyumdur.

İleri okumalar için..

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon