0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Yaşama Sanatı  / Kaliteli Zaman  / Sağlık Kampı Günlükleri-IV

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sağlık Kampı Günlükleri-IV

Sağlığın v bunu sağlayacak olan yaşam tarzımızın; yaşamımızda öncelikle korunması gerektiği, kaybedildiğinde hiçbir şeyin bu eksikliği dolduramayacağı yegane, eşsiz, biricik v kişiye özel bir zenginlik, değer olduğu konusunda hemfikir olduğumuza göre şimdi sağlıklı bir yaşama nasıl geçileceğine v sürecin nasıl yürütüleceğine geçelim.

Kamp bilgileri bu makasta ana gövdeden ayrılarak “fiziksel beden için sağlık” bilgilerini sizlerle “Sağlık Kampı Günlükleri kapalı Grubu” içinde paylaşacak. Farkındalık anlamında Kısmen Sahip olduğumuz bedenimizin (mabedimizin) kendi bütünlüğü içinde olduğu kadar yaşadığı çevreyle de olan temas v alışverişinde mutlaka bilinmesi gereken temel özellik v bilgileri yine öncelik v önem sırasıyla açmaya başlıyoruz.

Sağlığınızı bir bütün olarak korumak v sürdürmek için dizayn edilmiş v evrimleşmiş muhteşem bir sisteme, bir hayatta kalma programına sahipsiniz. Siz örneğin bu yazıyı okurken vy bir dizi izlerken, size haber vermeden sağlığınız için sessizce, aralıksız, en kaliteli malzeme kullanarak, en kısa sürede iyileşmeyi amaçlayarak çalışan herbiri birbirleriyle saniyenin binde birlik diliminde haberleşen milyarlarca hücreden oluşan bir sisteme sahipsiniz. Her an milyonlarca hücreniz ölmekte v yeniden doğmaktasınız. Her an yüzlerce kanser hücresi tarafından tehdit edilmekte v vücudun bağışıklık sistemince bu hücrelerden korunmaktasınız. Nefes aldığınız süre devam edecek olan, bitmek bilmez bir mücadele, çalışma, düzen/kaos sarmalında devam eden bir süreç yaşamınız.

Kusursuz çalışmakta olan bu sistemin bir ömür harcayarak çok çok küçük bir parçasını keşfedebilen bilim insanlarına hemen v kesin Nobel verilecek kadar önemli bu prospektüsü yani kullanma klavuzu olmayan programa siz zaten sahipsiniz.
Sahip olduğunuz bu programın güncellenmiş kullanım bilgilerini v bilinmeyenleri gün ışığına çıkarmak için bilim insanları şu anda çalışmaya devam ediyorlar. Sizinle paylaşacağız.

Spor nedir, hangi yaşta hangi spor, ne kadar spor, sporcu kimdir, egzersiz nasıl, neden, nerede, kiminle, hangi donanımla, ne zaman yapılır, nasıl beslenmek uygundur, glisemik index, gluten hassasiyeti, bazal metabolizma, bioritm, lunar etki, kalori nedir, nasıl harcanır v alınır, takviye ilaçlarla nasıl sağlıksız olunur, motivasyon vb. başlıklarını bir bütün içinde örneklerle birlikte öğrenerek deneyimleyecek kendi bedenimizi hakedeceğiz.

yasam_tarzi

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon