0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Size Özel  / Doğru Bilinen Yanlışlar  / Plastik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar – III

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Plastik Cerrahide Doğru Bilinen Yanlışlar – III

Estetik cerrah aynı zamanda bir Estetik uzmanı, bir Estetikçi, bir Sanatçı ve bir Estetisyendir !.. YANLIŞ.

Estetik, sanat v felsefenin bir dalıdır. Güzelliği arama teoriğine estetik denebilir. Kişisel ve değişken bir bakış açısına, deneyim ve kültüre dayanır. Estetiğin Avatar’ı (Tanrıların yeryüzüne geldiklerinde büründükleri insan) gerçek sanatçılardır.
Estetik cerrahi de geçen “estetik” yapılan bir uygulamayı tanımlayan v tamamlayan, mutlaka tıbbi çerçevede yapılması gereken, daha sağlıklı, uyumlu, belki daha genç görünmek için ve dolayısıyla ortak niyet ve amacı “daha alımlı, güzel görünmek” olan, geçici özellikte bu nedenle de sonuçları bir sanat “eser”i olarak değerlendirilemeyecek olan “tıbbi uygulamalara” verilen addır.
Estetik cerrahi, Sanatsal birikim veya esinlenmelerin bir hasta üzerinden uygulamaya asla aktarılamayacağı bir bilim dalıdır. O ned enle tıp fakültelerinde, kil-alçı-metronom üzerinden değil taze kadavra üzerinde çalışılır.
Estetikçi veya estetisyen kelimeleri, estetik cerrahinin değil bu alanda diğer uygulamalarda plastik cerrah ile beraber veya müstakil çalışan cilt bakımı, makyaj gibi tamamlayıcı v yardımcı konularda uzmanlaşmış kişilere verilen addır. Plastik cerrahlar gerçek sanatçılar gibi Avatar değildirler. Doktorların Avatarları, sanatçılar değil kendini işine adamış bilim insanlarıdır.

estetik-3

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon