0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Ameliyatsız Yüz Yenileme  / Ameliyatsız Yüz Yenileme

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Ameliyatsız Yüz Yenileme

ameliyatsiz-yuz-yenileme

Ameliyatsız Yüz Yenileme: Yoğunlaştırılmış Işık Tedavisi (IPL)

Leke, kırışıklık ve yüzeysel ağsı damar tedavisi

IPL, Intense Pulse Light, farklı cilt tiplerinde yerleşmiş olan ağsı damar, güneşlekesi gibi fotohasar belirtilerini ve pigmentasyon bozukluklarını selektif olarak seçerek tedavi eder. Bu kazanımlara ilave olarak ışık tedavisinin cilde ışılıtı ve canlılık veren antiaing etkisi de bulunmaktadır.

Güncellenen yoğunlaştırılmış yüksek güç çıkışı etkisini hız ve güvenli tekrar oranlarıyla elde eden teknik, bu avantajlarıyla uygulama süresinin kısa tutulmasına, hızlı eki alınmasına ve geniş alanda etkili olabilmeye olanak sağlar. Tüm bunlara ilave olarak  işlem, kullanılan yeni kuşak safir başlıkla oldukça acısız, kısa ve hem hasta hem de doktor için oldukça konforludur.

İçeriğinde bulunan yeni xenon flash lamba etkisi maksimum güç dağılımı ve 500-600 nm aralığında son derece verimli çalışırken, bu etki kendisine bir çok cilt problemi için tedavi edici eşsiz bir ayrıcalık kazandırır. Bilindiği gibi sıradan IPL cihazlarında bu verimlilik % 10 civarındadır.

Uygulama 2 hafta ara ile 1-3 seansta sonuç verir. Sıradan güç kaynağına sahip diğer IPL c,hazlarında aynı sonuç ancak 4-6 uygulama ile elde edilebilir.

Teknik ve İyileşme Süreci

Fotohasar adı verilen güneş lekeleri, yaşlılığa bağlı lekelenmeler ve ağsı yüzeysel damarsal lezyonlarda tercih edilen sistem, tüm vücutta başta kollar, eller, sırt, ense, dekolte alanı olmak üzere etkilidir.  İşlem için dikkat edilmesi gereken bir nokta, kimyasal veya doğal yolla güneşten kaynaklanan bronzlaşmadan en erken 1 ay sonra işleme başlanmasıdır. Uygulamada çok hafif bir basın hissine neden olan flash ışık etkisi, uygulamadan hemen sonra tercih edilen güç yüksekliğine bağlı olarak hafif yanma ve kızarıklığa neden olabilir.  Hedefte atış yapılarak koyulaşan pigmente lezyonların 7 gün içinde silikleşerek döküldüğü gözlenecektir. Aynı süreç damarsal lezyonlarda hemen veya 15 gün içinde damarlarda ve koyu renginde soluklaşma ile sonuçlanır.

Yaşlılık belirtilerinden olan leke, matlık ve güneş hasarları 15 gün sonra yerini daha canlı ve ışıltılı bir cilde bırakacak, seans tekrarları ile bu gözlenen iyileşme belirtileri giderek daha da belirginleşecektir.  İşlem sonrası güneşten korunmak, yüz üstü yatmamak, hamam sauna gibi sıcak ortamlardan uzak kalmak ve yüzü silerek kurulamamak uyulması gereken kurallardır.

Avantajlar

  1. Leke, pigment ve vasküler lezyonlarda hızlı, güçlü etki
  2. Bazı lezyonlarda tek seansta başarılı sonuçlar
  3. Acısız ve konforlu uygulama
  4. Özellikle yüz, göz altı, boyun, dekolte ve eller gibi güneş gören yerlerde elde edilen başarılı sonuçlar
  5. Leke tedavisi yanında sağlanan cilt canlanması, sekonder “antiaging” etki
  6. Koyu renkli ciltlerde kullanılabilme kolaylığı (580 nm.)
  7. Geniş alanlarda hızlı çalışabilme olanağı
  8. Kızarıklık tedavisi
  9. İş ve sosyal aktivitelerden geri kalmadan kısa sürede iyileşme sağlaması, işlem sonrası makyaj yapabilme kolaylığı sağlaması
  10. Çil tedavisi

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılıyor ? (Detaylar için tıklayın)

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon