0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Ameliyatsız Yüz Yenileme  / Ameliyatsız Yüz Gençleştirme ve Yenileme

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme ve Yenileme

gencs

Neden Yüz Gençleştirme ?

İhmal edilmiş özellikle yüz cildimizin tedavi edici yöntemlerle daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olan tercihler arasında, ameliyatsız olan yüz yenileme ve gençleştirme teknikleri giderek daha sık ve yaygın kullanılıyor.

Yerçekimi, stres, çevre, genetik, cilt özellikleri, beslenme ve uyku bozuklukları gibi birçok nedenin birikerek ve bir araya gelerek pekiştirdikleri yaşlı yüz belirtileri, her insanın karşılaşacağı bir süreç adı olarak modern zamanlarda “önlenebilir bir hastalık” olarak değerlendirilmekte.

Bu anlamda estetik sektörü ve tıp endüstrisi içinde; kadın erkek, yaş, coğrafya ve sosyokültürel durumdan bağımsız değişkenlerle oluşarak ilerleyen bu “erken ve hızlı” (premature) yaşlanma süreci için, “en az bedel, en hızlı iyileşme” amaçlayan tedavi yöntemlerini tüketicilere cömertçe sunuyor.

Yaşlanma karşıtı farklı etki ve uygulama alanlarına sahip bu genel ve sistemik yaklaşımlara bildiğiniz gibi “antiaging”, varılmak istenen hedefe “wellness”, yaşlanma belirtilerinin görünen ciltte giderilmesi çalışmalarına ise, “rejuvenation”, yani yenile(n)me ve/ya gençleştirme uygulamaları adı veriliyor.

İhmal edilen veya tekrarlayıcı güneş toz gibi travmatik etkilerle hasarlanmış cildin en çok yenilenmeye ihtiyaç duyulan alanları bedenimizde açıkta yer alan yüz, boyun, dekolte alanı ve eller. Yüzümüzün sağlık kartvizitimiz olduğunu ileri sürüyorum”. Sağlık farkındalığını ancak ilerleyen yaşlarda keşfedebilen, kazanan birçok kişi için iç dünyalarda yoğun hissedilen “enerji ve canlılığın” ayna karşısında bir karşılık bul(a)maması, yüz yenileme veya gençleştirme işlemlerine en sık başvurma nedenini oluşturmakta.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşleminde Neler Yapılıyor, Nasıl yapılıyor?

Yüz yenileme ve gençleştirme çalışmaları kişiye özgü ele alınan ancak bütünsel yaklaşım gerektiren işlemler. Bu nedenle Ankara kliniğimizdeki ilk slogan bu çalışmalara yaklaşım felsefemizi özetliyor. Bireysel Yaklaşım, Bütünsel çözümler her kişi ve uygulama için başlangıç ve anahtar paroladır. Bir uygulamanın her kişide “o kişiye ait farklı değişkenlerin olması nedeniyle” o kişiye özgü(n) sonuçlanabileceğini, sonuçlandığını anlatır. Yaş, meslek, stres ve bedensel savunma mekanizmaları, uyku kalitesi, beslenme alışkanlıkları, sigara vb. bu sonuca etki eden en güçlü rol belirleyicilerdir. Bu değişkenler, kişiye uygulanan tüm çalışmaların “görünür olmasına veya etkisiz olmasına” neden olabilecek etki (impact) gücüne sahiptirler.

Cilt ve Yüz yenileme çalışmalarında dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta, bütünsel (integrative) yaklaşım ilkeleri gereği, cildin yaşlanma belirtileri ile ilgili sahip oldukları hasarlanma seviyesi ve derecesine göre ayrı ayrı, katman katman tedavi stratejileri oluşturmak olmalı. Yerçekiminin neden olduğu cilt sarkmaların çok daha belirgin olmasını sağlayan gıdılardaki yağ kümeleri azaltılmadan veya güneş lekeleri tedavi edilirken cildin sigaraya bağlı azalan yapı taşı kollajenlerin gevşekliğini ve zayıflığını sıkılaştırarak güçlendiren Radyofrekans işlemleri yapılmadan tamamlanan bir yaklaşım, beklenen sonuçtan taviz verilmesi olarak kabul edilebilir.

Yaşlanma belirtileri bir paket içinde çeşitlilik sunar. Kırışıklık, leke, sarkma, yüzey bozuklukları, gözenek ve porlarda genişleme, matlık, yağlanma, derinleşen oluklar ve çizgiler, silikleşen hatlar, gevşeme gibi belirtiler çoğu kişide farklı düzeylerde oluşur. Cildin farklı katmanlarını ilgilendiren tüm bu belirtilerin oluşma mantığına paralel olarak yine bir paket programla ayrı ayrı giderilmesi gerekmektedir. Yüzeysel cilt problemleri olan ince kırışıklıklar, lekeler, matlık ve/ya yağlanma problemleri için PRP, cilt soyma (Peeling), Radyofrekans (Fractional), IPL (Photorejuvenation), Mezoterapi uygulamaları tercih edilirken, orta cilt katmanlarına ait gevşeklik, kırışıklıklar ve oluklanmalarda derinleşme ve/ya yüzey irregülariteleri için HIFU, dolgu, nörotoksin işlemleri ve mezoterapi ile kombine edilen seanslı radyofrekans uygulamaları tercih edilir. Elbette derin seviyedeki sarkma ve gevşeklik sorunları için tek seanslı HIFU yani fokuslu Ultrason (Ultherapy) tercihleri uygun seçeneklerdir.

Seanslı işlemler arasında yapılan işlemlerin artan duyarlılığını göz önünde bulundurarak besleyici kremler ve dengeleyici cilt tipine uygun nemlendirici kullanılması, genel beden ve cilt sağlığına yararlı olduğuna inanılan güvenilir kaynaklardan alınmak şartıyla fitoterapi ürün önerileri bütüncül (holistic) tedaviyi destekleyen diğer modüllerdir.

Kazanılan ışıltı, sağlık, canlılık, enerji, genç görünüm, tazelik, sıkılık sonuçların tümü, yaşlılık belirtilerinin geri döndürülebildiğini, ameliyatsız yüz yenileme ve gençleştirme çalışmalarının başarıyla sonuçlandığını ifade eden kelimelerdir. Bu özel, bütünsel ve çok seanslı çalışmanın ancak hekim ve danışan arasında karşılıklı güven ortamında ve yine ortak bir çalışma ile sağlanabileceğini unutmayalım. Elde edilen sonuçların kalıcı ve sürdürülebilir olması için, cildin özenle korunması anlamında susuz bırakılmaması, zararlı güneş ışınlarından sakınılması ve sigara tercihlerinin değiştirilmesi yeterli ve mümkündür.

Kartvizitiniz bizde..

“Güzellik Bütünle Uyumdur”

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon