0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Size Özel  / İlginizi Çekebilir  / Sadece en başarılı insanların “10 ortak özelliği”

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sadece en başarılı insanların “10 ortak özelliği”

basari1. Sabah rutinleri vardır. Günün bu ilk 1 saati geri kalan saatlerin nasıl değerlendirileceğini belirler. Kendinizi toplamanıza yardımcı olarak acelesiz ve stresten uzakolarak gün içinde reaktif olmanızdan çok proaktif olmanızı sağlar. Bu kolay uygulanabilir olması gereken rutinler üzerinde çok değişiklik yapmadan beyninizin bu ritüeller için oto pilot moduna geçmesini sağlayabilirsiniz.

2. Etkin ve akıllı planlama yaparlar. Herşey her zaman beklendiği gibi ve yolunda gitmeyebilir, bu gibi durumlarda elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan emin olmalısınız. Gün içinde hedeflerinizi sık sık değerlendirmeniz ve planınıza bağlı kalarak kararlılığınızdan ayrılmamanız gerekir.

3. Problemleri asla kişiselleştirmezler. Aslında problem yoktur, meydan okuma vardır. Mazeretler, şikayetler, yakınmalar başarılı insanların rutinlerinde bulunmaz. Bunun yerine strateji kurar, planlar ve en uygun zamanda bu meydan okumaya karşı eyleme geçerler. Problemlerle duygusal ilişki kurmazlar. Mottoları: “I never lose, either I won or  I learn”

4. İşlerini tamamlamadan bırakmazlar. Diğer insanların sıkça yaptığı gibi işlerinin arasına yeni hedefler koyarak işi tamamlama motivasyonlarını kaybolmasına izin vermezler. Durumlara proaktif (hazırlıklı) ve yaratıcı yaklaşım göstermeleri rutindir.

giphy5. Sınırlarını bilirler ve sürekli test ederler. Rahatlık dairesinden çıktığımız anda yaratıcı ve üretken moda geçeriz. Bir konuda deneyim sahibi olmadan ne oranda yetenekli olduğumuzu veya problemin ne kadar zor veya kolay olduğunu bilemeyiz. Başarılı insanlar limitlerini sürekli zorlayarak bir sorunu hangi oranda ve nasıl çözebileceklerini test ederler.

6. Sezgilerini dinlerler. Bilgelik deneyim ve sezgilerden gelir. Zor gelen bir kararı almak için en rahatlatıcı olan, bu sezgilerinizin yolundan gitmektir. Sezgialerin yolundan giden kişiler asla yaşamlarını ihmal etmeyenlerdir.

7.Her durumda olumlu kalırlar. Yaklaşım her zaman ve durumda sonucu belirler. Yaklaşım ve/ya uslup aslında 100 de 100 kendi kontrolümüzde olan bir davranış şeklidir. Size ne söylenirse söylensin, olumlu kalmanız sonucu değiştirir. Bu yaklaşım tarzı sizi naif değil, iyimser bir gerçekçi kılar. Uygulaması Güçtür. Ancak Güç budur.

8.Düzenli Gazete okurlar. Bir gazeteyi günlük takip etmek çevremizdeki başarı ve başarısızlıkları takip etmenin en iyi yoludur. Başarı şablonlarının izini, serüvenini takip edebilirsiniz.

9.Bir Akıl hocaları bulunur. Başarılı insanların en az bir tane danışacakları, tavsiye alacakları, destek aradıkları, fikir danıştıkları, örnek aldıkları kişi bulunur. Eski bir soruna ikinci, taze ve yeni bir görüş almak son derece yararlıdır. Bilge insanlar ancak kendilerine sorulduğunda tecrübelerinden konuşurlar.

10. Eleştiriye açıktırlar. Eleştiri düzgün yapılırsa hemen her zaman onarır. Bir çok insan eleştiriye kapalıdır veya eleştiri karşısında sözleri kişiselleştirerek savunmaya kaçarlar. Başarılı insanlar zaman kaybına neden olan ve kişiselleştirilmiş eleştiriler ile zincirin zayıf halkasını gösteren olumlu kritiği birbirlerinden kolaylıkla ayırt edebilme özellikleri vardır. (By: Justin Gammill)

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon