0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Kol - Bacak Estetiği  / Brakioplasti Kol Germe

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Brakioplasti Kol Germe

ankara-kol-germe

Kol Germe, Brakioplasti Nedir ?

Kol germe, dirsekten koltukaltına kadar olan kol bölgesi sarkmalarının estetik amaçla düzeltilmesi için yapılan cerrahi uygulamalardır. Cerrahi ile koltuk altı ile dirsek arasında zaman zaman kanatlanmaya kadar neden olan fazla yağ ve sarkan deri dokusu birlikte çıkarılır. Beden imajını düzelten bir kontur cerrahisi olarak Kol germe işlemleri, sıklıkla mide küçültme ameliyatları sonrası hızlı ve fazla kilo kaybeden hastalarda ve ileri yaşlarda uygulanır.

Body lifting başlığı altında gerçekleştirilen işlemler sıklıkla meme küçültme, kaldırma ve karın germe işlemleri ile beraber eş zamanlı uygulanırlar. Bu hastalarda bölgesel sınırlı liposakşın ile destekleyici Silüetplasti planlaması da uygulanabilir.

Olası komplikasyonlar, dikiş izinin belirgin ve görünür olması, her iki kol arasında asimetri, yara iyileşme problemleri ve kolda duyu değişiklikleri görülmesi şeklinde sıralanabilir.

Kol Germe Ameliyatı Teknik & Süreç

Genellikle genel anestezi altında ve her zaman ameliyat öncesi işaretlemelerden girilerek ameliyat gerçekleştirilir. Liposakşın cerrahiye kombine edilebilir. Body lifting hastalarında cerrahi iz, dirsekten koltuk altına oradan yan göğüs duvarına ilerletilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Ameliyat yaklaşık her 2 kol için 1.5 saat sürer ve kollara (biriken kanın dışarı alınabilmesi için) dren yerleştirilmesini takiben (erken iyileşmeyi sağlamak ve şişlik olmaması için) kollara baskılı giysi giydirilir.

Hastadan ilk birkaç gün kollarını omuz seviyesinin üstüne çıkarmaması istenir

Drenler 24 saat sonra, eğer alınacak dikiş atılmışsa bu dikişler ile beraber baskılı giysi 12. günde çıkarılır.

Bir hafta sonra işe başlanır. Ağır egzersizler ve yüzme gibi sporlara en erken 2. ayda başlanması önerilir.

Sonuçlar kalıcı ve tatmin edicidir.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon