0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Size Özel  / İlginizi Çekebilir  / Sofranıza mükemmel bir Aztek mirası: Guacamole

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sofranıza mükemmel bir Aztek mirası: Guacamole

Guacamole Dünya mutfağında yaygın olarak Fajita, cips veya Meksika yemeklerine dip (bandırılabilir) sos olarak kullanılıyor.avakado

Avakado, Kimyon, Tuz, Karabiber, Limon suyu, (ince dilimlenmiş) Domates, Dereotu (editör tercihi), (erken sızma) Zeytinyağı, dövülmüş ceviz (editör tercihi), isteğe bağlı (Jalepeno biberi veya paprika) içerik çeşitlendirilebiliyor.

İçeriğin püre haline getirilmesini takiben Alman Çavdar ekmeğine veya kara buğday ekmeğine sürülerek afiyetle tüketilir. Bazı mutfaklarda mayonez ve yoğurtla kıvamlandırılır, biz bunun yerine dövülmüş püre haline getirilmiş ceviz öneriyoruz.

Yaklaşan Ramazan sofralarında içerdiği yüksek kalitede protein ve yağ içeriği ile mükemmel bir sahur atıştırmalığı ve ağır egzersiz program sonrası dengeli içeriği ile mükemmel bir alternatif öğündür. Uzun süre tok tutar, maliyeti az, yapılması kolay, hazırlaması kısadır, kaliteli enerji verir, lezzetli ve antioksidan içeriği ile iş yeri için yanınızda taşınabilir ve en önemlisi çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz bir alternatifdir.

Her yıl 9-14 Kasım arasında birçok Dünya mutfağında Guacamole günü olarak özel menüler hazırlanır. Aztekler afrodizyak kabul etmişler, biz bu püreyi füzyon mutfağının ve Bilinçli beslenme tercihlerinin ilk sıralarına yerleştiriyoruz. Migros marketlerinde yoğun koruyucu, stabilizatör, kıvam ve tat verici içeriği ile ithal marka Guacamole ürünlerini dip sos olarak bulabilirsiniz, önermiyoruz. Afiyet olsun.

Sağlık Kampı Günlükleri

Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Zeynep Ekemen

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon