0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Yaşama Sanatı  / Kaliteli Zaman  / Sağlık Kampı Günlükleri-XVI

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sağlık Kampı Günlükleri-XVI

mentalMental Performans

Sıradan bir insanın aklına farklı yoğunlukta ortalama günde “70000 tekil düşünce” geliyor(deniyor). günde 70000 kez uyarılıyorsunuz; harekete geçiyor, planlıyor, sıkılıyor, yok sayıyor, kızıyor, korkuyor, hayalliyor, endişeleniyor, dalıyor (daydreaming), daralıyor, tercih ediyor, konuşuyor, yazıyor, yemek yiyor, umutlanıyor veya bir soru soruyorsunuz..

Düşünce Yo(r)gunluğuna karşı “10 Temel Filtrasyon Önerisi”

1. Aklınıza gelen herşeye inanmayınız

2. Müzik çok hızlı odaklama yaparken, kitap bu yoğun düşünce sağanağına etkin bir filtrasyon sağlar

3. Uyku gün içinde yaşanan deneyim v düşüncelerin raflara etiketlenerek arşivlenmesidir, benzer özellikte olanlarla çağrışımlara neden olur, buna rüya denir (ns)

4. Spor, özellikle bireysel v doğa sporları “hayatın birinci elden deneyimlenmesidir”, zihin yo(rg)unluğunun antidotudur

5. Beslenme tercihlerinizle zihinsel olarak birebir hızlanır, hafifler vy ağırlaşırsınız

6. Günü v zamanı planlamak, bir amaç taşımak sizi odaklayarak düşünce akışına hız v yön verir, bu özellik ise hızlı sonuç almanıza neden olur.

7. Kararlı bir eyleme geçmek en iyi düşünce kesicidir, kendinizi sık sık doğaya atın v zamana bakmadan, zorlanmadan yavaş yavaş koşun. düşünce keskinliğinize, bedensel dönüşümünüze, hissettiklerinize inanamayacaksınız, kendinizi 1. elden deneyimlemek budur (ns)

8. Alkol, acı veren düşünceleri ortadan kaldırmaz sadece sorunun “ne olduğunu unutturarak” sıkıntı veren düşüncenin sizi rahat bırakmasını sağlar. günümüzde alkol alarak rahatsızlık veren düşünce yoğunluğundan kurtulmayı seçmek çok ilkel, kolay bununla beraber sık tercih edilen yöntemdir. alkol, günümüz rekabetçi, yalnızlaştıran v sahte ilişkilerin yorduğu insanlara (liman etkisi ile) güvenli bir sığınma sağlar, elbette bedelini yüksek ödemek şartıyla

9. Dua, meditasyon bilinen en etkin düşünce kesicilerdir. gün içine serpiştirilerek yapılacak seanslarla arınır, durulanır, odaklanır v kelimenin tam anlamıyla zihinsel duşa girersiniz

10. Ortalama bir zihin kapasitesine sahipseniz şunu biliniz, hergün 70000 düşünce ile sınırlarınızdan geçiş olacak v uyarılacaksınız. bu sürece uygun bir çözüm bulmak size ait bir sorumluluktur. bu sorumluluk yerine getirilmediğinde kendi hayat senaryonuzu yazamaz, ancak başkalarının senaryosunda figüratif bir rol alabilir veya başedemediğiniz zihninizi alçıya aldırırsınız (SSRI).

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon