0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Yaşama Sanatı  / Sağlık Kampı Günlükleri  / Sağlık Kampı Günlükleri-XIII

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Sağlık Kampı Günlükleri-XIII

sporRisk Analizi-1

Spor Performansını Düşüren (gizli) Sağlık Problemleri

1. Konka Hipertrofisi: Burunda hava yollarını daraltarak etkin nefes almayı engeller, genellikle septum deviasyonu (eğriliği) ile beraberdir. Belirgin olduğu kadar zorlanırsınız. Kbb uzmanına görünebilirsiniz.

2. Alerji: Mevsimsel (polen, çim vb.), gıdalara (balık yağı, multivitaminler vb.) bağlı vy genetik kökenli olabilir. Koşamazsınız. Göğüs hastalıkları vy KBB uzmanına görününüz.

3. Batık tırnak: Yanlış dar ayakkabı, yanlış kısa tırnak kesimi gibi nedenlerle her iki ayak başparmağındaki batıklar oldukça ağrılı v kronik olabilir. Tedavisini ortopedist, dermatolog vy plastik cerrahlar yapmalıdır.

4. Gömülü diş: Çoğu ileri yaşlarda diğer diş köklerine basarak ağrı vy kistleşmeye neden olur. Subklinik bir enfeksiyon kaynağı olarak performansınızı belirgin olarak düşürür. Pantomografi sonrası gömülü olanlar (1-4 arasında) çene cerrahı (diş hekimi vy plastik cerrah) tarafından çekilmelidir.

5. Kalp kapak v ritm bozukluğu: Dirençli v uzun süren (halı saha maçları, uzun koşu vb.) durumlarda tetiklenerek hayati tehlike oluşturabilir. Kardiyoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelidir.

 

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon