0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Boyun Estetiği  / Safra Tuzu ile Gıdıplasti

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Safra Tuzu ile Gıdıplasti

gidiATX-101 (Sodium deoxycholate, Kythera®), çene altında yağ çözücü enjektabl non-invazif bir tedavi seçeneği olarak, Amerikan İlaç ve Eczacılık Dairesi’nden (FDA) kullanım için onay bekliyor.

Şu an “gıdı” denen çene altında aşırı yağ toplanmasının ve çene konturunun sağlanmasında altın standardı, boyun ve çene altına mikroliposakşın (yağ emme) uygulaması oluşturuyor.

Çene altında yağ birikiminin çene boyun hattının kaybıyla kişiyi “daha az çekici” gösteren bir görüntü oluşturduğu bilinen bir gerçek. Yağ depolanması sadece aşırı kilolularda değil bazen genetik geçişle erken yaşlarda görülebiliyor.

Uzmanlar çene yapısının, kişinin kendisine ait çekiciliğin en önemli ve kalıcı bir niteliği olduğu görüşündeler.Bu konuda referans verilen ikon hatırlanacağı gibi Nefertiti.

Klinik sonuçlara göre, içeriği safra tuzu olan (deoxycholic acid) adiposit denilen yağ hücrelerinde olan yıkıcı ve çözücü etkinin, sinir-kas-damar ve kaslar üzerinde yan etkide bulunmadan sağladığı bildiriliyor.

Oluşan etkinin inflamasyon ve yeni kollajen oluşumunu tetiklenmesiyle, çene altı deri sarkmalarının da bu tedaviyle düzeldiği savunulan çalışmada, uygulamanın insülin iğnesi iğnesiyle çok noktaya (0.2 cc) ve seanslı (ayda bir) yapıldığı bildirilmekte.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon