0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Size Özel  / Doğru Bilinen Yanlışlar  / Plastik Cerrahide Doğru bilinen Yanlışlar – II

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Plastik Cerrahide Doğru bilinen Yanlışlar – II

plastik_cerrahHer estetik ameliyat yapan kişi, plastik cerrahtır !.. Yanlış.

Plastik cerrahi ülkemizde estetik uzmanlığı verme yetkisinde tıpta tek bilim dalı olmasına rağmen, estetik cerrahi uygulamaları, kendi alanında mutlak uzmanlaşma, donanım ve bilgi birikimi gerektirir.

Estetik cerrahların tümü birer plastik cerrah olmakla beraber, estetik cerrahi ile ilgilenmeyen bununla beraber el cerrahisi, mikro cerrahi, yanık, yüz nakli, rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenen bir çok başarılı plastik cerrah bulunur.

Plastik cerrahi, plan yapabilme becerisi ile beraber probleme ve kişiye özgü strateji geliştirebilme nosyonudur. Her teknik, her bir plastik cerrahın elinde farklı sonuçlar doğurur. Bu farklılıklar ve hasta üzerinde elde edilen sonuçlar, kişinin kendi donanımı, ortam yeterliliğini ve adanmışlığı ile değişkenlik gösterir.

Bu özellikleri taşımayan (plastik cerrahi nosyonu olmayan) sözde bir estetik cerrahın (plastik cerrahi uzmanı olmadığı halde öyleymiş gibi kendini tanıtanların) yaptığı tüm cerrahi veya cerrahi olmayan işlem v pratikleri, potansiyel olarak ancak düzeltme için başka bir plastik cerraha hasta oluşturmaya yarar. bunun ceremesini çekmemek için, estetik amaçlı ameliyatlardan önce doktorunuzda plastik cerrahi titri v uzmanlığını aranması, Doğrudur.

Etiketler:
Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon