0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Meme Protezleri “Ömürlüktür”, Kansere neden olabilirler !..

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Meme Protezleri “Ömürlüktür”, Kansere neden olabilirler !..

Yanlış…

Uygun teknik ve güvenirliliği onaylanmış silikon jel içerikli meme implantları (protezleri) ile estetik açıdan oldukça tatmin edici meme büyütme ve onarım sonuçları elde edilebilmektedir. Bilimsel veriler,  A.B.D’de her meme implantı ameliyatı geçiren 5 kadından birinin, protezini 10 yıl içerisinde değiştirdiğini bildirmekte.

İster meme yokluğu nedeniyle ister estetik meme büyütme amacıyla olsun, Silikon meme protezi yerleştirilen hastaların tümü, hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde memelerini izlemeleri gerekiyor.

Hastaların silikon yırtılması (silicon rupture) gibi nadir de olsa görülebilecek komplikasyonları moniterize edebilmeleri için, ilki ameliyattan 3 yıl sonra ve sonraki her 2 yılda 1 kez olmak üzere MR (Manyetik Rezonans) ile memelerini kontrol ettirmeleri öneriliyor. Serum (fizyolojik su) içerikli protezlerde ise hastaların bu incelemeden geçmelerine gerek duyulmamakta.

Yapılan çalışmalarla güncellenen son bilgiler ışığında; meme protezlerinin elde edilen yüksek tatmin edici estetik sonuçlarla beraber halk arasında yanlış olarak sıkça dile getirilen meme kanseri, üreme ve romatolojik (eklem) problemlere neden olmadıkları söylenebilir.

Doğrusu, Meme Protezleri Kansere Neden Olmazlar v Ömürlük değildirler.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon