0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Meme Estetiği  / Meme ameliyatlarından sonra en sık karşılaşılan “7 sorun”

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Meme ameliyatlarından sonra en sık karşılaşılan “7 sorun”

meme-ameliyati-7-sorunGerçek dışı beklentilerle yapılan v yolu iyi bir planlamadan geçmeyen hiçbir operasyonda kalıcı, tatmin edici sonuçlar kazanılamaz, bunun dışında kalan nedenler arasında;

İz, Asimetri, Şekil bozukluğu, Yetersiz tedavi, Kısa sürede eski hale dönme, İyileşme sürecinin uzun sürmesi, Duyu-doku kaybı gibi nedenlere bağlı hasta tatminsizliği görülebilmektedir. Gelişen cerrahi tekniklerin yaygınlaşmasıyla artık meme katlantı yerinde, uzun iz bırakan operasyonlar sadece sınırlı sayıdaki hastalarda uygulanmaktadır.
Operasyon sonrası görülecek bir şekil bozukluğu riski, öncesinde yapılacak olan titiz bir planlama ve çizimle düşürülebilir. Mesleğin henüz başında olan veya kontrolsüz ameliyat yapan bazı cerrahlar fazla doku çıkararak planlanandan daha küçük veya az çıkararak yetersiz tedaviye neden olabilirler. Gerçekleştirilen meme ameliyatlarında seçilen tekniğe bağlı olarak kısa sürede memelerin eski haline dönebildiği bilinmektedir. Estetik sonuçların sürdürülebilir olması; hasta yaşam biçimine, yaşına, genel sağlık yapısına, cilt yapısına, fiziksel aktivite yoğunluğuna, seçilen cerrahi tekniğe, kullanılan elit malzemelerin tercih edilip edilmemesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. İyileşme sürecinin uzun sürmesi, tanımlanmamış bir yara iyileşmesi problemini işaret edebilir, hastanın kalitesiz hijyeni, sigara kullanımı, genetik özellikler, mevcut bir hastalığı veya ameliyatta kullanılan malzemelerdeki bir bulaş ile yara iyileşmesinde gecikme veya sorunla karşılaşılabilir. Son olarak, cerraha ait geliştirilmemiş kaba bir teknikle yapılan ameliyatlarda vy endoskopik kör sistemle yapılan bazı olgularda meme başının duyusunu sağlayan sinirlerde geçici veya kalıcı duyu kaybına rastlanabilir.
Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon