0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Yaşama Sanatı  / Stres ve Kaygı Yönetimi  / Gücü veren enerji, ortaya çıkaran dönüşümdür

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Gücü veren enerji, ortaya çıkaran dönüşümdür

dntrme-65F7-ABBD-4C3EHayatta en kilit kodlardan biri dönüşüm ve dönüştürmenin gücüdür. Öfke, nefret, kıskançlık, sabırsızlık gibi yıkıcı ve/ya belirsizlik içeren serseri ancak yoğun ve keskin olan enerjileri iyi-doğru ve güzellik adına yapıcı bir amaca dönüştürebilirsiniz. Uzmanlık isteyen bu özellik, hangi alanda olursa olsun (iş, evlilik, spor, finans, ilişkiler vb.) sizi açık ara öne, lider pozisyonuna, kumandaya taşıyacaktır. Dönüşümün gücü savaşarak yok etmenin veya yok saymanın gücünden kat be kat daha yüksektir.

Sıkıntı, belirsizlik veya negatif düşünceler içinde çalkalanırken kendinizi yakalamanız, bu enerjinin biriktirilmesi için ilk ve en önemli adımdır. Yakalanan ve farkındalığına varılan bu enerjinin kaynağına inebilirseniz, ortada sizi rahatsız eden “gerçek” bir sıkıntının, duygu veya düşünce ile kişi veya durumun olmadığını göreceksiniz. Bu durumda elinizde sadece yapıcı bir amaç veya niyet için kullanacağınız çıplak fakat çok güçlü bir itici güç bulacaksınız. Kullanın. Bu gücü anlayışa, odaklanmaya, gülümsemeye, şefkate en iyisi bilinçle tercih edilmiş bir “sessizliğe” dönüştürün. Bu güç, bir komutanın büyük bir savaşı santranca, bir başka kişide ise basit bir satranç oyununun ise bir savaşa dönüştürülmesidir.

positive_by_gauci96-d2z8o6lSevginin tersi nefret değil, ilgisizlik yok saymaktır. Nefret negatif yüklenilmiş, sevgi veya aşk ise pozitif bir duygu ilişkisidir. İlgisizlik, bu duygu ilişkisinin her kutupta da olmamasıdır. Nefret ilgi ve duygu ilişkisinin kalpte ve zihinde devam ettirilmesi kararlığıdır. İlgisizlik ne zihinde ne de kalpte yer bulamayan yani “var olamayan” bir duygu ilişkisidir. Bu nedenle nefret ettiğiniz kişilerle duygu ilişkiniz de devam eder. Nefreti işte bu anlayışa dönüştürebilirseniz, kendinize sınırsız bir özgürlük ve çalışma alanı oluşturursunuz. Hem kalbinizde (duygularınızla) hem de zihninizde (düşüncelerinizle) inşa ederek yarattığınız bu yüksek, yoğun, keskin enerji ve çalışma alanı (space), yapıcı alanda her türlü yaşam planı veya hedefleriniz için ideal bir başlangıç enerjisi sağlar. Gerçek, odaklı, sürdürülebilir, azalmayan ve derin bir kararlılık eşliğinde.

Biyolojik evrim ve ruhsal tekamül yasaları bu yaşamsal kodu temelden ve çok kuvvetli olarak desteklerler.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon