0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Genital Estetik  / Genital Estetik Uygulamaları

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Genital Estetik Uygulamaları

genital

Genital Estetik Uygulamaları

Kadın Genital EstetiğiKişinin kendine özen göstergelerinden bir tanesi de, bedeni üzerinde doğuştan veya sonradan kazanılmış olan iz, fazlalık, eksiklik, asimetri ve düzensizliklerin giderilme çabası olarak dikkat çeker.

Gelişen ve yaygınlaşan internet haberleri ve sosyal medya paylaşımlarıyla gençler arasında giderek artan bu arayış bazen bedene çizilen bir dövme ile “aidiyet arayışını” yansıtırken bazen örneğin genital organlar için bir kişiyi karar almaya itebiliyor. Bu tamamlanma ihtiyacı ve özsaygı arayışı, cinsel konfor eksikliği ile birleştiğinde kişiyi kendi bedeni üzerine odaklayarak genital bölge estetiği ile ilgili tercihlere yaklaştırabilmekte.

Kadınlarda en sık uygulanan genital estetik işlemleri yaş ve sosyoekonomik duruma göre çeşitlilik gösterir. Ergen döneminde sıklıkla vulva, klitoris büyüklükleri ile ilgili sorunlar ön plana geçerken, evlilik ve doğum yapmış kadınlarda öncelik genital bölge gençleştirilmesi, renk açma, klitoris şekillendirilmesi, vajen sıkılaştırma veya daraltma (vajinoplasti), epizyo izi düzeltilmesi, dudak dolgunlaştırma, dudak küçültme (labioplasti) ile genital yağlanmanın şekillendirilmesi işlemleri dikkat çeker. Bir kısmı ameliyatsız, bir kısmı ameliyatla gerçekleştirilen bu uygulamaların büyük bir kısmı ise başarılı bir şekilde kombine işlemlerle tedavi şansı bulabilmekte.

Aşağıda sık sorulan, tercih edilen ve uygulanan güncel genital estetik yenileme ve düzeltme uygulamalarını bulacaksınız.

Genital bölge gençleştirme (Genital Rejuvanation): PRP, Mezoterapi, IPL, Kimyasal soyma ve Radyofrekans işlemleri ile cilt sıkılaşması, leke tedavisi, koyu renk giderilmesi ve tazelenme mümkün. Hastanın tüm işlemler için 4-6 kez kliniğe gelmesi gereken genital gençleştirme protokolünde, ilave olarak dudaklara dolgu ve yağa şekil verici inceltme işlemleri de gerekirse programa eklenebiliyor.

Genital Renk Açma: Bu uygulama Kimyasal peeling, Mezoterapi, güçlü hızlı ve acısız IPL  uygulamaları ile PRP kombinasyonunu ve ilave olarak renk giderici etkin krem uygulanmasını içerir. IPL, uygulamaları yoğunlaştırılmış bununla beraber acısız ve oldukça konforlu güçlü koyu pigment ve leke giderici ışık terapileridir. Nihai sonuç için 3 seans devamlılık gerekebilir. Genital renk açma işlemleri çoğunlukla pubik bölge sarkmaları düzeltilmesi ile kombine edilmekte.

Genital Dudak Kalınlaştırma: Bu işlem dudakların doğuştan veya bir cerrahi sonrası fazla doku çıkarılmasına bağlı ince, belirsiz olan dudak yapısını kalınlaştırmak, belirginleştirmek için sık uygulanan düzeltme işlemlerindendir. Genellikle iç dudaklara (Labio minör) dolgu veya yağ transferleriyle belirginlik sağlanarak genital ve estetik düzelme sağlanır.

Vajen Küçültme, Labioplasti: Cinsel ilişki sırasında ağrı, tahriş olma nedeniyle dar kıyafetler giyememe, bikini altından belirgin olarak farkedilme, spor yaparken engel olma gibi nedenler ve estetik görünümün bedenle uyumlu olmadığı durumlarda uygulanan cerrahi küçültme, şekillendirme ameliyatlarıdır. Cinsel ilişkiye girememe ve özgüven kaybına kadar kişiyi etkileyebilir. Lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakika süren işlemlerde kendiliğinden eriyen dikiş malzemeleri kullanılır ve hasta ertesi gün günlük hayatına dönebilirken, spor yapmaya ve cinsel ilişkiye 3. hafta sonunda başlayabilir. Ata binmek ve bisiklet kullanmak gibi genital alana basınç uygulanan aktiviteler ise için 1 ay beklenmesi önerilir. Labioplasti ameliyat izi estetik açıdan belirsizleşerek 3-4 ay içinde nihai sonuca kavuşur.

Vajen sıkılaştırma, daraltma, Vajinoplasti: Zorlu doğum, doğum yırtılmaları, sık doğum, dikiş açılması, ileri yaş gibi nedenlerle elastikiyetini ve tonusunu kaybeden vajen kasları ve gevşeyen cildin sıkılaştırılması işlemleridir. Cerrahi olarak veya cerrahisiz lazer, radyofrekans işlemleri ile veya beraber kombine edilebilirler. Cinsel zevk alamamaktan, kas gevşekliği nedenleriyle zorlamalı gülme ve hapşırma gibi işlevler sırasında idrar kaçırmaya kadar gidebilen klinik belirtiler için daha sık olarak ameliyat ve dikişsiz toparlayıcı, sıkılaştırıcı seanslı cihaz işlemleri tercih edilmekte. Bu uygulama sıklıkla vajen dudakları şekillendirme işlemleri ile beraber kombine edilmektedir. Lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilen cerrahi daraltma işlemi yaklaşık 45 dakika sürede tamamlanır ve tam iyileşme için 4-6 hafta beklenmesi ve cinsel perhiz gerekir.

Genital bölge yağ şekillendirmesi, Venüs Estetiği: Klitoris üstündeki yağ kümelerinde fazla kilo almaya ve zamana bağlı yerçekimiyle oluşan fazlalıkların, sarkmaların düzeltilmesi işlemleridir (Puboplasti). Bu amaçla bu bölgedeki yağlar özel bir teknikle liposakşınla alınarak vajen dudaklarına belirginleştirme için transfer edilebilirler. Bu lipolasty uygulamaları sırasında sarkmış ve biçim değiştirmiş olan genital ünite yukarı doğru kalıcı askı sütürleriyle asılabilir ve bu dikleştirme ile daha düzgün, genç ve diri bir genital görünüm kazanılabilir. Uygulama, aynı seansta renk açıcı işlemlerle kombine edilebilir.

Klitoris küçültme, şekillendirme: Klitorisin belirgin ve önde olduğu hastalara uygulanan cerrahi şekillendirme işlemleridir. Klitoris üst komşu bölgesindeki yağ dokusuna şekil verilmesini takiben gömülerek önde olan projeksiyon düzeltilebilir. Hastaların dar kıyafet, bikini, iç çamaşırı ve spor kıyafeti giyerken yaşadıkları hassasiyet ve sıkıntı giderilirken, estetik yönden de kabul edilebilir sonuçlar bu uygulama ile alınabilir. Klitoris üzerindeki cilt fazlalığı ve pilelenmelerinin düzeltmesi (Klitoral hudoplasti) uygulanan bir diğer estetik sorundur.

Vajen yolu estetiği, orgazm estetiği: Vajen yolunu daha fazla cinsel konfor sağlamak için düzensiz ve irreguler hale getirme amaçlı Radyofrekans cihaz yardımıyla gerçekleştirilen duvar yüzeyi şekillendirme işlemleridir (Vajinal rugasyon işlemleri). İşlemler vajen yolunu daraltıcı ve düzensiz hale getirici yağ transferleriyle kombine edilebilir.

Epizyo izi, skar, irregularite düzeltilmesi: Doğum yırtılmaları ve kendiliğinden iyileşmiş yaralara bağlı olarak oluşan gevşemiş, lekeli görünen, düzensiz görünümde kötü izlerin çıkarılmasını takiben estetik olarak tekrar dikilerek düzeltilmesi yani skar revizyonları mümkündür. Bu amaçla aynı sorunlu bölgelere yağ transferleriyle yüzey bozukluklarının (irregularite) düzeltilmesi de eş zamanlı mümkündür.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon