0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Size Özel  / İlginizi Çekebilir  / Estetik Uygulamalarda “yeni” trendlere “farklı” bir bakış (4 dakikalık okuma)

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Estetik Uygulamalarda “yeni” trendlere “farklı” bir bakış (4 dakikalık okuma)

estetikDaha ince daha güzel olma, onaylanma ve beğenilme isteği, sosyal skalada kendine sürekli daha üst bir konum arayan günümüz insanının beklentisinde “vazgeçilmez” bir yer tutar.

Bu talep, yıllık cirosu milyarlarca doları bulan kozmetik endüstrisinin gelişmesinde, piyasaya “yeni ürün v cihaz” sürülmesinde en önemli ve güçlü tetikleyicidir.

Etkin ve güvenli sonucu, işine ve sosyal hayata en kısa sürede dönme koşuluyla arayan bu yoğun talebi karşılayabilmek için sektörde içinde “yeni” kavramı geçen her başlığın okuyucuda oldukça yüksek bir çekiciliğe sahip olması bu nedenle doğaldır.

Rekabetin körüğünde giderek alevlenen sektörde; “kozmetik iyileşmeye” hizmet eden ve sayıları her geçen gün artan tüm bu “yeni” cihaz, ürün ve tekniklerin ortak iddiaları; daha ucuz, uygun, kısa süreli ve kolay uygulanabilir oldukları.

Sadece “Yeni” adına sorgulamadan bu tercihlerde bulunulması çoğu zaman yanlış, yetersiz, güvensiz tercihler ve istenmeyen sonuçları beraberinde getiriyor.

Güvenliği, etkinliği kanıtlanmamış bu yöntemlerde elde edilen sonucun çoğu zaman size sağlayabileceği garantinin “para-lifting” veya “cüzdanektomi” olmaması için her zaman dikkatli olmak ve bazı gereklilikleri sorgulamak zorundayız.

Bir örnek olarak, özellikle FDA onayı almış olduğu söylenen cihazların etkisiz Çin vy Kore malı taklitlerinden sakınmanız ve cihazın orjinal onaylanmış, güvenli olanını tercih etmeliyiz.

Bir diğer çok önemli konu, Estetik uygulama yapan doktorun lisans değil doktora derecesinde eğitim ve uzmanlık sahibi olmasıdır (dermatolog /plastik cerrah).

Sertifika ile 2 haftada uzman olduğunu söyleyen pratisyen hekimlerin (medikal estetik uzmanları vb. işlem yapanların hiçbir tıp alanında uzmanlıkları yoktur) veya uzmanlıkları içinde ESTETİK eğitimi ve yeterliği ile titri olmayan kişilerin neden olabilecekleri komplikasyon ve zararlardan korunmanız, sizin doktor tercihinizle belirlenecektir (Radyolog, Kadın doğumcu, Anestezist, Genel Cerrah, KBB, Patolog, Göz doktoru vb.).

Estetik ve/veya cerrahi uygulamaların hemen her zaman
kişiye özel,
hastanın özellik ve beklentilerine özgü,
cilt tipine ve dokusuna saygılı,
bilgi deneyim v uzmanlığa dayalı,
beraberinde yapılan işlemi koruyucu veya tamamlayıcı öneri ve ürünlerle tamamlanması gerekir.

2014 de sağlıklı, ruhunuz ve bedeninizle uyumlu bir güzelliğe ulaşmanız ve bunun kalıcı olması dileğiyle.

Dr. Nedim Sarıfakıoğlu
Plastik Cerrah, Doçent

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon