0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Estetik Check Up

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

Estetik Check Up

Sonbahar ve Estetik check-up

Yazın güneşli, hareketli, terli, sıcak, rüzgarlı kısaca yorucu uzun tatil zamanı Eylül ayına girmemiz ve işe/okula dönüşle sonlandı. Dikkatli olanlar için sorun yok. Kendi cilt tiplerine uygun destekleyici, nemlendirici, temizleyici, güneş kremlerini etkin kullanarak hem bronzlaştılar hem de güneşin, havuz ve denizin yıpratıcı etkilerinden korundular. Yazın bol su içmeyi ihmal etmeyen, öğle uykusu siesta yapan, aşırı alkol almayan, düzenli yürüyüş ve egzersizlerinden vazgeçmeyenler ve yeniden aşık olma şansı yaklayanlar ise yılın son dönemeci sonbahara daha dinç, enerjik ve hazır girenler.

Belirlenen parametreler üzerinden bütünsel yaklaşımla estetik amaçla yapılan detaylı ve kişiye özel değerlendirmelere Estetik Check-up adını verdik. Genel sağlık, cilt sağlığı ve imajınızı etkileyen tüm değişkenleri bu değerlendirmeye aldık. (Ayrıca bkz: Estetik Check-Up Nedir?)

Kişiden kişiye veya aynı kişide farklı yaş ve zamanlarda farklılık gösteren bu değişkenler için bir puanlama oluşturduk. Gestalt algı/imaj prensipleri, Bütünsel/integratif yaklaşım ilkeleri, genetik özellikler ve genel sağlık parametrelerini bu puanlamayla harmanlayarak, sizin için en uygun sağlık ve imaj önerileri ile bir yol haritası oluşturuyoruz.

Sigara kullanımı süre ve miktarı, uyku hijyeni, beslenme tercihleri, strese verilen cevap ve süresi, meslek hastalıkları, var olan ve tedavisi devam eden diğer rahatsızlıklar, kullanılan ilaç veya takviyeler, güneş ve sporla olan ilişki, vitamin eksiklikleri, Estetik Beden Algı Skalası, Vücut Kitle İndeksi, cilt tipi, aile öyküsü, daha önce yapılan işlemler, geçirilen ameliyatlar vb. kişiye özgü tüm değişkenlerin tek tek değerlendirildiği bu çalışmada 1. sadece o kişi için, 2. öncelik, beklenti ve önem sırasına göre 3. genel sağlık ve 4. estetik imaj önerilerinde bulunuyor ve 5. en uygun zamanda uyguluyoruz.

Amacı kolay uygulanabilir, ulaşılabilir en önemlisi sürdürülebilir bir sağlık ve güzellik olan estetik check-up değerlendirmesinin kontrol zamanları aylık , 100 günlük periyotlarla tekrarlanarak gerekirse o kişinin değişen şartlarına göre yeniden güncelleniyor.

estetik check-up

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon