0312 284 86 76 0544 847 28 47

tepe-prime-logo
Home / Estetik Cerrahi Uygulamaları  / Burun Estetiği  / En Güçlü İmaj Belirleyici: Burun Estetiği !

Bize Ulaşın

Adınız (*)

Epostanız (*)

Telefon (*)

Mesajınız

En Güçlü İmaj Belirleyici: Burun Estetiği !

Estetik cerrahi uygulamaları arasındayeniden şekillendirilen burun, imajınıza en güçlü ve kalıcı katkıyı yapan organdır. Bunun nedeni, sadece buruna yapılan düzeltme işlemi değil eş zamanda yüz, profil ve imaj bütünlüğünüze de sağladığınız eşsiz, tamamlayıcı katkıdır.
Estetik ameliyatlardan, özellikle rinoplasti sonrası daha güzel, alımlı veya çekici görünmenizin nedeni, aslında daha “güzel bir burun” yanında yüz bütünlüğünüzün (biricik, size özgü imajınızın) tamamlanmasıdır.

noseBir bütün olarak sizi ifade eden, temsil eden imajınızın bu yolla algılanması Gestalt algı prensipleri gereği oluyor. Gördüğümüz yüzleri, nesneleri daha basit, kısa, birleştirici ve bütünsel algılamaya eğilimliyiz. Aslında, bu temsil ettiğiniz bütün ne kadar kaliteli, doğal, sağlıklı ve eksiksizse, siz de o kadar kusursuz algılanırsınız.

Estetik burun ameliyatlarından sonra (ki görünürde kemer, kabalık, asimetri düzeltilmektedir) yüz bütünlüğünüzü bozan nedende giderildiğinden, uyumunuz tamamlanmakta, imajınız çok güçlü bir şekilde dönüşmekte ve çevrenizce artık çok daha hoş, alımlı ve güzel bulunursunuz.

Bu nedenlerle estetik burun ameliyatları teknik yeterliliği aşan, yüz estetiği değerlendirmesiyle beraber düşünülerek planlanması gereken, çene ucu-elmacık kemikleri-dudaklar ve kaşların birlikte değerlendirildiği orkestrasyon ameliyatlarıdır.
Sonuca katkı sağlayan bir çok değişken, belirleyici ve enstrüman ayrı ayrı bu “bütünlüğü oluşturan” yüz estetiği içinde değerlendirilmelidir. Gestalt estetik kriterleri adı altında tanımlanan ve yüz estetiğini belirleyen 100’e yakın belirleyici olduğunu biliyor muydunuz ?

Gestalt estetik kriterleri, bu amaca hizmet eden parçaları tanımlar ve belirler.

Uygulamada sadece burun operasyonlarının neden bazı kişilere çok yakıştığını bununla beraber neden bazı kişilere hiç yakışmadığını ve ucuz, yapay durduğunu anlamamızı sağlar.

Doç.Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Soru / Mesaj Gönderin

Estetik Check-Up'tan geçmek İstiyorum
EvetDaha Sonra

X
CHECK-IN
Whatsapp
Telefon